Dřevěná pergola zaujímá na zahradě velice důležité místo

Zahrada je mnohdy naší velikou chloubou. Je to v podstatě to první, co návštěvníci uvidí před tím, než vstoupí do našeho domu. Někdo se pyšní nádhernou zahradou plnou krásných voňavých květin, někdo si potrpí na dlouhých záhonech plných mnoha druhů zeleniny, někdo má rád naopak jednoduchost v podobě anglického trávníku. Ať už se rozhodneme pro jakoukoliv zahradu, musíme její údržbě věnovat celkem dost času, proto aby vypadala hezky, a aby se opravdu stala naší chloubou. Pokud je však zahrada vašim koníčkem, zaručeně s tím nebudete mít problém.

moderní zahrada

Podstatnou součástí zahrady je však také místo určené pro odpočinek. Místo, kde si sednete, v klidu si vypijete kávu během krásného horkého letního dne a přečtete si knihu. Tento koutek je však určený také pro posezení s přáteli či s rodinou.

Dřevěná pergola vykouzlí dokonalý prostor vhodný pro tyto účely. Jedná se totiž o většinou okrasnou stavbu, která je součástí vaší zahradní architektury.

Jestliže máte zahradu laděnou do určitého stylu, například se jedná o japonskou zahradu či anglickou zahradu, musíte rovněž pergolu tomuto stylu přizpůsobit, aby zde daný architektonický prvek dokonale zapadnul. Tento přístřešek lze využít mnoha způsoby. Jednak se jedná tedy již o zmiňovanou ozdobu zahrady, dále však může sloužit jako významný ozdobný prvek pro růst popínavých rostlin. Jeho nejdůležitější funkcí je však ochrana před přímým sluncem, větrem či deštěm, tudíž zde můžete posedět téměř za jakéhokoliv počasí, pokud není vyloženě zima. I to se však dá vyřešit poměrně snadnou instalací elektrického topného tělesa nebo stavbou venkovního krbu.

pěkný altánek

Tento přístřešek může mít pevnou konstrukci, což znamená, že se může nacházet téměř kdekoliv uprostřed zahrady. Dále však může mít také pohyblivou konstrukci, kterou lze ovládat manuálně nebo elektricky. Takové typy však většinou bývají podél vašeho domu. Nyní už se musíte pouze rozhodnout, která varianta je vhodná právě pro vás.

3 roky ago