Těžba kryptoměn se stará o potvrzování správně prováděných transakcí


Odpůrci kritizují celý systém jako nafouknutou bublinu a paradoxem je právě fakt, že největšími oponenty tohoto systému jsou banky, které mají vliv na inflaci klasických bankovek, přitom kryptoměny (až na pár výjimek) inflaci nepodléhají.
A právě banky a některé maloobchody mají v úmyslu implementovat do svých služeb jednu z nejsilnějších zbraní virtuálního kryptoměnového světa – Blockchain.

bitcoin

Proč právě Blockchain

Jedná se o jakousi elektronickou platformu účetní knihy, databázi všech transakcí mezi účastníky sítě. Ukládají se zde všechny záznamy v šifrované podobě, tím pádem se objem dat v Blockchainu neustále zvedá. Ale co je podstatné, záznamy v této knize nelze padělat, neboť otisk databáze mají všichni ostatní účastníci sítě u sebe a na každý falešný záznam se okamžitě přijde. Přesměrování transakcí svévolným způsobem kýmkoliv v síti je vyloučeno, vše je transparentní, což je právě zásadní rozdíl mezi kryptosvětem a bankovními domy. Jestliže totiž provádíte transakce na vašem bankovním účtu, vaše papírové bankovky jsou v tu chvíli „elektronickými penězi“, pouhým matematickým číslem v databázi – v účetní knize příslušné banky. Do této knihy však nemáte přístup.

data

Vtip Blockchainu spočívá v tom, že ověřování správnosti provedených transakcí v síti provádí obrovské množství vzájemně nezávislých výpočetních systémů (těžebních strojů) na světě https://www.moleminer.cz/kryptomeny/mining–miner-a-tezba-kryptomen/ a každá neplatná transakce je ihned zachycena. Neplatná znamená např. situaci, že někdo odesílá více Bitcoinů, než kolik vlastní. Je tedy zhola nemožné, aby někdo (jednotlivec nebo skupina lidí) údaje v databázi falšovala právě vzhledem k transparentnosti celého systému. Této vlastnosti hodlají využít někteří dodavatelé do maloobchodních řetězců, kteří tímto způsobem budou monitorovat rozvoz zboží a skladové zásoby, a zajímavým řešením pro transakční operace je Blockchain i pro některé bankovní instituce.

Těžba kryptoměn se stará o potvrzování správně prováděných transakcí
4 (80%)1
10 měsíci ago