Veverka obecná parková

Každý z nás už určitě nějakou tu veverku někdy viděl. Můžeme ji potkat v parku, v lese a i v jiných koutech světa. Kdo by ale řekl, že je její život tak zajímavý?
Bohužel v dnešní době veverek čím dál tím více ubývá. Stávají se totiž závislé na člověku a mnohdy to dopadá bohužel tragicky. Najdou se ale také výjimky a díky přežití se mohou značně rozmnožit a dokáží přečkat i hrozné a nepříjemné zimy.
veverka s arašídy
Ale i přesto všechno jsou stále velmi populární. Hlavně tedy díky tomu, že jsou akční i ve dne. Existuje nespočetně mnoho veverčích poddruhů a významné jsou také díky tomu, že jsou velmi čilé.
Jsou to opravdu drobounká zvířátka, jelikož dorůstají výšky pouze dvacet centimetrů.

Určitě si každý povšimne huňatého ocásku, který může mít až padesát centimetrů. Zajímavostí je, že se jím dokonce přikrývají při spánku. Je to velmi roztomilé.
Pokud by vás zajímal jejich jídelníček, pak se živí různými plody stromů, keřů, hub nebo malými živočichy. Dělávají si ve stromech i různé zásobárny jídla, pokud už jej mají nadbytek.

Víte, jak poznat přítomnost veverky? Je to opravdu velmi snadné. Pokud pod stromem naleznete ohlodané šišky, můžete si být jisti, že je tam.
Jejich hnízda můžete nalézt v korunách stromů. Převážně opravdu hodně vysoko. V hnízdech přespávají a odchovávají svá mláďátka.
Pokud jste si mysleli, že se veverky ukládají k zimnímu spánku, pak vás vyvedeme z omylu. Jejich aktivita pouze v zimním období klesá.
Možná vás překvapí, že veverky žijí spíše samotářský život.
Je chráněným druhem, ale ještě není kriticky ohrožená.
veverka na stromě
O veverkách se můžete dozvědět mnoho zajímavých informací. Určitě stojí za to, si některé z nich alespoň přečíst. Budete velmi překvapeni, co tohle roztomilé zvířátko dokáže.
Pokud byste se chtěli tedy dozvědět více informací, zkuste navštívit .

2 roky ago